sobota 17.04.2021

PROGRAM SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Po kilku tygodniach zawieszenia Programu Szkolny Klub Sportowy, na mocy postanowień Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, możemy wrócić na nasze, sportowe zajęcia. Jeszcze w ograniczonym zakresie i tylko na ściśle określonych zasadach.
LINK : https://www.szkolnyklubsportowy.pl/aktualnosci/programsks—wracamy-na-zajecia
Co najmniej do 25 kwietnia, możliwa jest organizacja zajęć sportowych na obiektach otwartych. Boiska przyszkolne, bieżnie lekkoatletyczne, Orliki, korty tenisowe, to miejsca, w których do aktywności fizycznej mogą wrócić uczestnicy Programu SKS. W/w Rozporządzenie nakłada pewne ograniczenia, których należy przestrzegać:
– w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób – taki jest limit dla osób przebywających na obiekcie, 
– organizator zobowiązany jest do zapewnienia dezynfekcji sprzętu sportowego, a uczestnicy do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach,
– między zajęciami niezbędna jest 15-minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie,
– w czasie zajęć (i TYLKO w czasie zajęć) uczestnicy nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami.
Zgodę na organizację zajęć musi wyrazić zarządca danego obiektu. Dyrekcja szkoły w przypadku obiektów przyszkolnych lub Jednostka Samorządu Terytorialnego w przypadku obiektów samorządowych.

Copyright © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone
Pozycjonowanie stron Opole