piątek 20.09.2013

Eliminacje gminne – Namysłów

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Animator Paweł Herian z Namysłowa, który przesłał  jeden z ciekawszych opisów turnieju. Turniej odbył się 16 września br. w kategorii chłopców starszych.

 Opis turnieju:

Przed rozpoczęciem eliminacji gminnych IV Turnieju Orlika pogoda nie rozpieszczała zbytnio rozgrzewających się zawodników. Jednak tuż przed godziną 9:00, kiedy to zgromadzona widownia mogła przywitać brawami wszystkich uczestników turnieju, chmury jakby ustąpiły i warunki pogodowe zaczęły sprzyjać. Boisko zroszone mżawką sprawiało, że chłopcy mogli przez chwilę poczuć się jak na Camp Nou, gdzie murawa celowo przed każdym meczem jest sztucznie zraszana. Po uroczystym przywitaniu i przypomnieniu podstawowych przepisów, pan Aleksander Ostrysz (sędzia główny zawodów) zagwizdał po raz pierwszy.

 W pierwszym meczu kibice mogli oglądać małe „Gran Derbi” gdyż na boisku zameldowały się drużyny reprezentujące dwa miejscowe Gimnazja. Ich rywalizacja co roku przysparza wiele emocji na boisku jak i poza nim. W tym roku górą okazali się chłopcy z „dwójki” wygrywając 3:0. W kolejnym spotkaniu zmierzyły się drużyny z Wilkowa i miejscowego Orlika. I tutaj padł identyczny wynik. Tak więc po pierwszych meczach zarówno Dwójka jak i Wilków zgromadziły po 3 punkty i po stylu ich gry można było wywnioskować, że powalczą one między sobą o awans do eliminacji wojewódzkich. W kolejnym meczu Dwójka Namysłów szybko uporała się z drużyną Orlika, już w pierwszej połowie zdobywając 3 bramki. W drugiej odsłonie kontrolowali grę,  jednak nie potrafili trafić do siatki przeciwnika. Podobny przebieg miało spotkanie pomiędzy Gimnazjum Nr 1 a Gimnazjum z Wilkowa, z tą różnicą, że miejscowi w końcówce strzelili bramkę honorową. Nadeszła pora na mecz o III miejsce. Walkę o podium podjęły drużyny reprezentujące Orlik Namysłów i Gimnazjum Nr 1. Walka trwała do ostatniego gwizdka, a mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 3:0 dla „jedynki”. Dzięki temu zwycięstwu zapewnili sobie miejsce na podium. Przed finałowym spotkaniem przeprowadzono konkursy rzutów karnych i żonglerki dla wybranych osób z publiczności. Na zwycięzców czekały koszulki z logo „Orlik 2012”. Atmosfera przed decydującym starciem była bardzo gorąca. Na boisko wybiegli reprezentanci Dwójki Namysłów i Gimnazjum Wilków. Obie drużyny miały po 6 punktów, a zwycięzca mógł być tylko jeden. W finale mieliśmy wszystko: wspaniałe bramki z rzutów wolnych, rzut karny jak i wspaniałe dryblingi. Bramkę Turnieju zdobył obrońca Dwójki – Nikodem Górski, który mocnym uderzeniem z ok. 20 metrów posłał piłkę w samo okienko bramkarza Wilkowa. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla chłopców z Namysłowa. Po końcowym gwizdku mogliśmy zaobserwować taniec zwycięzców na środku boiska. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani  pamiątkowymi koszulkami, a kapitanowie drużyn odebrali dyplomy z rąk pana Prezesa LUKS Dwójka, Mirosława Kaczmarka. Opiekunowie zapewnili, że za rok znów chętnie zmierzą się w V Turnieju Orlika z nowymi siłami.

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone
Pozycjonowanie stron Opole