wtorek 07.09.2021

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

E-MAIL DO NAUCZYCIELA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
E-MAIL DO NAUCZYCIELA WYCHOWANIA WCZESNOSZKOLNEGO

24 września odbędzie się siódma edycja EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO (ESSD) w Polsce. To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji!
W tym roku Szkolny Związek Sportowy/ Ludowe Zespoły Sportowe dołącza/ją jako partner tego wydarzenia, aby wspierać aktywność sportową w szkołach!  W Polsce to wydarzenie organizowane jest przez Fundację V4Sport przy aktywnym udziale AKADEMII KROKIETA I LAMY, której misją jest tworzenie EDUKACJI W RUCHU.
Na zorganizowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego składa się zaledwie kilka kroków:

  1. Zarejestruj swoją szkołę lub wybraną klasę, uzupełniając formularz dostępny pod linkiem: https://forms.gle/Q5pGAjBbMyB1PaSE7
  2. Zorganizuj dowolną formę wydarzenia sportowo – ruchowego z udziałem uczniów w swoich szkołach (minimum 120 minut). Dla klas I-III Akademia Krokieta i Lamy przygotowała RUCHOWY PLAN LEKCJI online.
  3. Stwórz krótki raport zorganizowanej akcji – opisz ją w kilku zdaniach, załącz 5 zdjęć i wyślij na adres edss@v4sport.eu. 

Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”.
Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są nieoczywiste przestrzenie do ruchu. Możecie wykorzystać szkolne korytarze, schody, klasy lekcyjne czy przyszkolne tereny zielone.
Bawcie się, skaczcie, biegajcie, grajcie w gry zespołowe i koniecznie uwiecznijcie to na zdjęciach oraz filmach, bo na najbardziej aktywne szkoły czekają nagrody!

Wśród nagród:

  • darmowe dostępy do Akademii Krokieta i Lamy dla najbardziej aktywnych szkół podczas tegorocznego ESSD,
  • bony zakupowe do sieci sklepów Decathlon dla nauczycieli, którzy przygotują najciekawsze wydarzenia,
  • live dla dzieciaków z Mery z Kamery za najlepszą relację z wydarzenia
  • oraz szkolenie online dla nauczycieli „Jak wykorzystać elementy ćwiczeń relaksacyjnych na lekcjach w/f-u?” za wyróżnienie się we wszystkich trzech powyższych kategoriach.

Śledźcie wydarzenie EUROPEJSKIEGO DNIA SPORTU SZKOLNEGO 2021 na facebook’u fundacji, dostępne pod linkiem: https://fb.me/e/1w9HsbOo9, aby być na bierząco!

Copyright © 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone
Pozycjonowanie stron Opole